Bakım-Onarım

Güneş Enerji Santrallerinde e kaliteli ürünlerin kullanılması bu ürünlerin kullanılması  bakım gerektirmediği anlamı taşımaz. Yatırımcı veya işletmeci açısından en büyük problem, performans kayıplarının her zaman göz ile görülememesidir. Bu nedenle her türlü santralde, uzak veya yerinde izleme sistemlerinin entegrasyonu hataları önceden teşhis etmek ve önlem almak adına gereklidir.

Dönemsel olarak saha kontrolleri bir ihtiyaç ve zorunluluktur. Ertelediğiniz bakımlar size daha maliyetli geri dönebilir. Bu yüzden, bakım için ayrılmayan bütçe, sonradan onarım veya yeni ürün almak gibi daha yüksek satın alma ve kurulum maliyetleriyle sizi baş başa bırakabilir.

Vaktiniz mi yok, bırakın Lal Mühendislik, sizin yerinize sahalarınızın izleme, bakım ve onarım işlerini takip etsin. İşi bilen, işin uzmanından…

-İşletme analizi; sahanızın A’dan Z’ye bütün altyapısını inceliyoruz, ortamdaki cihazların verimliğini test ediyoruz, yazılımlarınızı inceliyoruz, panellerinizdeki verim kayıplarını termal haritalarla inceleyip raporluyoruz. Maliyet çalışması yapıp sizlerle paylaşıyoruz.

-Bakım&Onarım; ürettiğimiz rapor doğrultusunda, dilediğiniz tarih aralıklarında sahadaki sorunları gideriyoruz. Onarılacak cihazları onarıyor veya yeniliyoruz. İlave olarak verim kaybına uğramaması için sahanızdaki panellerin yıkanması ve temizlenmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

İzleme; sisteminiz yüksek verimle çalışmaya başladıktan sonra, merkezi İstanbul’da bulunan şirketimizin izleme laboratuvarında, gerçek zamanlı sistemlerinizi izliyoruz ve raporluyoruz.